Prawicowy bandyta, który 25 lipca 2019 r. pobił wykładowcę Przemysława Witkowskiego, ma obrońcę. To adwokat Jerzy Burliński, autor gazety “Opcja na prawo”. Jej wydawcą jest stary mentor premiera Morawieckiego, Józef Białek.

31 lat temu Białek założył firmę Reverentia. Krótko potem jej wiceprezesem został 20-letni Mateusz Morawiecki.

W ostatnich latach Józef Białek publicznie pouczał Morawieckiego, że ten powinien:
– zerwać z Zachodem;
– gospodarczo związać Polskę z Rosją i Chinami.

Białek robił to to m.in. na łamach kremlowskiego portalu Sputnik, powszechnie znanego jako tuba propagandowa Władimira Putina.

Morawiecki nie odciął się wtedy od Białka.

A polityka premiera ewidentnie jest bliska antyzachodnim, prokremlowskim ideom Józefa Białka.

Morawiecki regularnie:
– obraża Niemców i Ukraińców;
– podważa wartości Zachodu takie jak praworządność;
– w 2016 r. jako wicepremier rozmawiał z białoruskim dyktatorem Aleksandrem Łukaszenką o tym, jak Polska mogłaby rozwijać stosunki gospodarcze z Rosją za pośrednictwem Białorusi.

Rzecz jasna, w naszych oczach Józef Białek może sprawiać wrażenie mało inspirującej i mało ważnej osoby.

Białek miewał jednak biznesowe sukcesy, związane z chińskim i postsowieckim obszarem gospodarczym. Zatem ludzie Kremla mogą spoglądać na niego inaczej.

Tak się składa, że to Białek jako szef gazety/portalu “Opcja na prawo” importował do Polski kremlowską kampanię nienawiści do LGBT.

Przemysław Witkowski został pobity przez bandytę, gdy sprzeciwił się mowie nienawiści wobec LGBT.

Obrońca bandyty przez 8 lat publikował w piśmie Józefa Białka, propagującego wrogość wobec Zachodu i LGBT.

Dodam jeszcze, że w tym przypadku mecenas Burliński nie jest obrońcą z urzędu.

Poniżej – linki do artykułów Arbinfo na temat działalności Józefa Białka.

https://arbinfo.pl/morawiecki-lgbt-kreml-ponizej-dokumenty-firmy-reverentia-zalozonej-przez-polskiego-zwolennika-kremla-jozefa-bialka/

https://arbinfo.pl/tajemnice-morawieckich-i-jozefa-bialka-c-d/

Informacje o autorze

Pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Laureat Nagrody Wolności Prasy 2017 przyznawanej przez światową organizację Reporterzy Bez Granic, Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów 2018 przyznawanej przez lipską Fundację Mediów, Nagrody Bestsellery Empiku 2017 i Nagrody Mediatory 2017. Autor 21 książek, w tym bestsellerów "Macierewicz i jego tajemnice" (250 tys. egz.), "Macierewicz. Jak to się stało" oraz "Morawiecki i jego tajemnice". Ukończył językoznawstwo na Uniwersytecie Mediolańskim. Współpracował m.in. z "Polityką", RMF FM, Krytyką Polityczną, "Gazetą Wyborczą" i włoskim dziennikiem "La Stampa". Jest stałym współpracownikiem TOK FM. Mieszka w Warszawie. Należy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.