Projektodawcy zakazu edukacji seksualnej to ludzie o postsowieckich powiązaniach. Inicjatywę forsuje Fundacja Pro – Prawo do Życia. Zarządza nią Mariusz Dzierżawski, który występował w słynnym portalu Sputnik (propagandowa tuba Putina). W zarządzaniu pomaga mu Oleh/Oleg Prybyło, elastyczny menedżer-socjocybernetyk z biznesowymi koneksjami na Wschodzie.  

W poprzednim artykule pisaliśmy o katastrofalnych skutkach zakazu edukacji seksualnej, za którym lobbuje Fundacja Pro – Prawo do Życia. Stworzony przez nią projekt ustawy:

– prowadzi do skazywania na wieloletnie więzienie ludzi, którzy chcą bronić młodzież przed chorobami, nadużywaniem pornografii i płytkim seksem bez zobowiązań;

– naraża polską młodzież na wszystkie te zagrożenia, włącznie z HIV i AIDS;

– wprowadza chaos prawny, ponieważ podważa ustawę o planowaniu rodziny z 1993 r., a nawet sugeruje, jakoby polski Kodeks Karny był „propedofilski”.

Kim są ludzie, którzy tak źle życzą naszemu krajowi?

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, że Fundacja Pro – Prawo do Życia korzysta z analiz i ekspertów słynnej organizacji Ordo Iuris, która:

– jest ściśle związana z globalną sektą TFP, wrogą nowoczesnemu światu i wywodzącą się z Brazylii;

– współpracuje z tzw. Światowym Kongresem Rodzin, ultrakonserwatywnym przedsięwzięciem sponsorowanym przez kremlowskiego oligarchę Władimira Jakunina (przyjaciel rosyjskiego dyktatora Władimira Putina).

Teraz zajmiemy się zarządem Fundacji Pro – Prawo do Życia. Zarząd składa się z trzech osób. To Mariusz Dzierżawski, Kinga Małecka-Prybyło i Oleh Prybyło.


Oleh albo Oleg, Ukrainiec wielu pisowni

Zacznijmy od Oleha i Kingi Prybyłów. Od razu wypada zauważyć, że brzmiący z ukraińska Oleh nie zawsze jest Olehem. Są takie okoliczności, w których stosuje rosyjską wersję imienia: „Oleg”.

Co łączy Oleha/Olega Prybyło z Kingą Matecką-Prybyło? Wszystko wskazuje na to, że Kinga i Oleh/Oleg są małżeństwem. Mają wspólny profil na Facebooku „Kinga Oleg Prybyło”. W spisie CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) znajdujemy firmę Hybrid Solutions Oleh Prybylo (tym razem przez „h”, ale też przez „l” zamiast „ł”). Firma ma siedzibę w pewnej małej mazowieckiej gminie. Profil „Kinga Oleg Prybyło” pojawia się w internetowej grupie społecznościowej mieszkańców tej gminy. Zatem nie tylko wspólny profil łączy Oleha/Olega i Kingę, zapewne też wspólny adres.

Czym zajmuje się firma Hybrid Solutions Oleh Prybylo? Otóż „rozwojem menedżerów i handlowców”, jak również „usprawnieniem sprzedaży” zgodnie z „Teorią Ograniczeń”. Tak pisze sam Oleh Prybyło, tym razem jako Oleg Prybylo (przez „g” i „l” w tym wariancie). Albowiem pod takim nazwiskiem Oleh/Oleg występuje w internetowej społeczności profesjonalistów LinkedIn, gdzie powyższymi słowami opisał działalność swojej firmy. Tyle, że przy tej okazji ona też zmieniła nieco imię. W społeczności LinkedIn pan Oleh/Oleg przedstawia ją jako Hybridsolutions. Przy okazji prezentuje też swoje wykształcenie. Określa się jako magister socjologii i socjocybernetyk. Socjocybernetyka to nauka o metodach sterowania społeczeństwem. 

Czym zaś jest Teoria Ograniczeń praktykowana przez Ukraińca wielu pisowni? To jedna z tych „magicznych” doktryn biznesowych, które jedni biznesmeni wpajają drugim biznesmenom za pieniądze. Teoria Ograniczeń obiecuje sukces niemal bez ograniczeń i „Wiecznie Kwitnącą Spółkę” (autentyczny cytat z guru tej teorii, niejakiego Eliyahu Goldratta).

Tę doktrynę wiecznego biznesowego kwitnienia Oleh/Oleg praktykuje również jako partner w firmie Focusate. Tam występuje w wersji rosyjskojęzycznej: „Олег Прибыло (Oleg Prybylo) Региональный менеджер (Польша)”. Tłumacząc na polski: „Regionalny menedżer (Polska)”.

Skąd ta cyrylica? Firma Focusate jako siedzibę podaje Wilno, jako swych założycieli – rodowitych Litwinów. Jednak firma utrzymuje stronę w języku rosyjskim (istnieje też angielskojęzyczna wersja, ale trudniej ją znaleźć przez wyszukiwarkę). Znaczy to, że rosyjski i postsowiecki rynek jest kluczowy dla firmy. Jeden z jej założycieli, niejaki Vitalijus Čičiškinas, w społeczności LinkedIn chwali się swym doświadczeniem. Podaje, że przez lata ciężko pracował jako konsultant ds. produkcji w Rosji, na Ukrainie i Litwie. Rosję wymienia w pierwszej kolejności.

Podobny zestaw obsługiwanych krajów, z dodatkiem rządzonej przez dyktaturę Białorusi, podaje nam sam Oleh/Oleg – gdy odnajdujemy go jako menedżera odpowiedzialnego za „Eastern Europe” w internetowym sklepie Pepi Leti.

Mariusz Dzierżawski i kremlowska tuba szpiegowska

Perypetie Oleha/Olega wielu pisowni można sobie jakoś tłumaczyć. Życie Ukraińca w Polsce nie jest lekkie. Życie ukraińskiego biznesmena – zapewne niewiele lżejsze. Nie dziwi, że taki biznesmen gotów jest się przeobrażać. Z ukraińskiego Oleha w rosyjskojęzycznego Olega, w mazowieckiego ultrakatolika, w globalno-litewskiego wyznawcę Wiecznie Kwitnącej Spółki… Ale to nie czyni go wiarygodnym. Niełatwo uwierzyć w dobrą wolę socjocybernetyka o wielu twarzach – szczególnie wtedy, gdy próbuje tak drastycznie wpłynąć na nasze ustawodawstwo. Nie sposób uniknąć pytania: jaki interes w zakazie edukacji seksualnej widzi dla siebie menedżer Oleh/Oleg? Jakich korzyści upatruje w działalności Fundacji Pro – Prawo do Życia? Jakie zyski wyciąga ze zwalczania elementarnych osiągnięć cywilizacji zachodniej: bezpiecznego seksu, oraz równouprawnienia kobiet i osób LGBT? Czy te zyski mają związek z wschodnimi koneksjami Oleha/Olega albo postsowieckimi kontrahentami firmy Focusate?

Jeszcze trudniej wierzyć w dobrą wolę trzeciego członka zarządu Fundacji Pro – Prawo do Życia. Chodzi o matematyka i przedsiębiorcę Mariusza Dzierżawskiego, który jest jej filarem. Od 2008 r. do 2016 r. Mariusz Dzierżawski nadzorował fundację, od trzech lat nią zarządza. Pan Dzierżawski ma też doświadczenie polityczne. W latach 90. działał w Unii Polityki Realnej, czyli w partii Janusza Korwin-Mikkego. Tego samego, który dzisiaj mówi, że „Jego Ekscelencja Włodzimierz Putin” byłby znakomitym prezydentem Polski.

Biorąc pod uwagę koneksje z Korwin-Mikkem, nie powinno nas dziwić, że pan Dzierżawski udzielił wywiadu portalowi Sputnik. Czym jest Sputnik? To rosyjskie medium, które pełni rolę tuby propagandowej Kremla. Powstało dla szerzenia putinowskiej dezinformacji poza granicami Rosji, m.in. w Polsce. Gwiazdą polskojęzycznej wersji Sputnika jest Leonid Swiridow, wydalony z Polski w 2015 r. jako podejrzany o szpiegostwo.

Dzierżawski rozmawiał ze Sputnikiem trzy lata później. Zatem musiał wiedzieć, z czym ma do czynienia. Musiał wiedzieć, że rozmawia z instytucją nie tylko wrogą Polsce i dywersyjną, ale wręcz szpiegowską. A jednak rozmowy nie odmówił. Atakował w niej naukę o płci („studia gender”) jak również „propagandę aborcyjną”. Nie przeszkadzało mu to, że putinowska Rosja jest krajem, gdzie aborcje wykonuje się masowo, wręcz taśmowo.

Dodajmy, że istnieje jeszcze jedno rosyjskie medium, które wspierało Dzierżawskiego w jego walce. Pisał o nim serwis Legitimist przedstawiający się jako „Informacyjnoje Agienctwo Rossijskowo Impierskowo Sojuz-Ordiena” czyli „Informacyjna Agencja Rosyjskiego Imperialnego Związku-Zakonu”.

Jak pisze dr Przemysław Witkowski, Mariusz Dzierżawski popierał antyzachodniego, antyukraińskiego i antysemickiego polityka Grzegorza Brauna. Czyżby połączył ich Sputnik? Tak się składa, że Braun odwiedzał w Rosji wspomnianego wcześniej Leonida Swiridowa – dziennikarza Sputnika wyrzuconego z Polski w związku z podejrzeniem o szpiegostwo. Nawet się z nim afiszował, robił sobie zdjęcia…

Dr Witkowski podaje też, że Dzierżawski pisał do „Opcji Na Prawo”. To gazeta prorosyjskiego biznesmena-publicysty, Józefa Białka. Również Białek występował w Sputniku – i to jako mentor Mateusza Morawieckiego (wówczas wicepremiera RP). Józef Białek poniekąd ma do tego prawo, albowiem na początku lat 90. Morawiecki zaczynał swoją karierę w firmie Reverentia założonej przez Białka. Dzisiaj Białek zachęca premiera publicznie, aby ten zerwał z Zachodem i współpracował z Rosją.

Wschodnie powiązania Białka zostały opisane we wcześniejszych publikacjach portalu Arbinfo, jak również w książce „Morawiecki i jego tajemnice”. Tak się składa, że Józef Białek jako jeden z pierwszych przeniósł do Polski kremlowską kampanię nienawiści do gender/LGBT. Wykorzystał do tego swoje pismo „Opcja Na Prawo”, w którym udzielał się również Mariusz Dzierżawski. Filar Fundacji Pro – Prawo do Życia, która chce zakazać Polkom i Polakom edukacji seksualnej.

Tomasz Piątek

 

Źródła:

Tzw. projekt “Stop Pedofilii” nie walczy z pedofilią. Ten putinowski dziwoląg prawny to bomba podłożona pod polskie prawo

Kinga Oleg Prybyło Facebook

Oleg Prybylo LinkedIn

TOC for the Ever Flourishing Company workshop

Знакомство с командой UAB, Focusate

Vitalijus Čičiškinas LinkedIn

Pepi Leti OBSŁUGA KLIENTA – KONTAKT Z NAMI

Szokująca wystawa: Hitler, martwe płody. Kto zniszczył?

MARIUSZ ANDRZEJ DZIERŻAWSKI (’56)

FUNDACJA PRO – PRAWO DO ŻYCIA KRS

„Obecność gender studies na polskich uniwersytetach świadczy o ich upadku”

Korwin-Mikke: Putin prezydentem Polski!

Rosyjski dziennikarz Leonid Swiridow opuścił Polskę. Nasze służby podejrzewały go o szpiegostwo

Польские консерваторы будут пикетировать сейм


SŁUŻBY, MAFIE I LOŻE VS „SZCZĘŚĆ BOŻE”, CZYLI MAGICZNY ŚWIAT GRZEGORZA BRAUNA

Morawiecki i jego tajemnice

Morawiecki, LGBT, Kreml. Poniżej – dokumenty firmy Reverentia założonej przez polskiego zwolennika Kremla, Józefa Białka

Tajemnice Morawieckich i Józefa Białka – c.d.

O co chodzi w projekcie STOP PEDOFILII? Odpowiada Olgierd Pankiewicz

PiS chce pięciu lat więzienia za edukację seksualną. Projekt ustawy na ostatnim posiedzeniu Sejmu

Projekt ustawy o zakazie edukacji seksualnej w Sejmie.”Nie pozostawia złudzeń”

„Stop pedofilii” – pytania i odpowiedzi

USTAWA z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży

USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny

Ordo Iuris i brazylijska sekta. Kim są obrońcy życia od samego poczęcia

Wino w Przymierzu z Maryją – czyli Waszczykowski, sekta z Brazylii, alkohol. Kolejne powiązania Ordo Iuris

rdo Iuris, sekta z Brazylii i… dygnitarze Putina

Rafalska i Ordo Iuris „naprawiają” polskie rodziny według wzorca z Kremla

Informacje o autorze

Pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Laureat Nagrody Wolności Prasy 2017 przyznawanej przez światową organizację Reporterzy Bez Granic, Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów 2018 przyznawanej przez lipską Fundację Mediów, Nagrody Bestsellery Empiku 2017 i Nagrody Mediatory 2017. Autor 21 książek, w tym bestsellerów "Macierewicz i jego tajemnice" (250 tys. egz.), "Macierewicz. Jak to się stało" oraz "Morawiecki i jego tajemnice". Ukończył językoznawstwo na Uniwersytecie Mediolańskim. Współpracował m.in. z "Polityką", RMF FM, Krytyką Polityczną, "Gazetą Wyborczą" i włoskim dziennikiem "La Stampa". Jest stałym współpracownikiem TOK FM. Mieszka w Warszawie. Należy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.