Książka jest i będzie dostępna w księgarniach!

Okoliczności poruszane w książce niewątpliwie stanowią informacje ważkie z punktu widzenia społeczeństwa” – czytamy w uzasadnieniu decyzji sądu. Z całego serca dziękuję wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom akcji #ZaPóźnoMisiaku, którzy zaprotestowali przeciwko próbie zakazu książki!

Poniżej – krótkie podsumowanie sprawy.

W książce ujawniłem powiązania premiera Mateusza Morawieckiego z Kremlem.

Premier nie ośmielił się mnie pozwać.

Zamiast niego zrobił to jego dobry znajomy Tomasz Misiak.

Misiak to miliarder o kremlowskich koneksjach, powiązany z organizatorami afery taśmowej z 2014 r.

Jego firma Work Service robiła wielkie interesy w Rosji.

Między innymi, dostarczała tymczasowych pracowników do wszystkich 5000 sklepów mafijnego oligarchy Michaiła Fridmana.

Fridman ściśle współpracuje z Putinem. Osobliwe koneksje łączą go też z Donaldem Trumpem i… Mateuszem Morawieckim.

Co do Tomasza Misiaka, to trzeba też wspomnieć, że jego wspólnicy w firmie Work Service, Paul Sofianos i Paul Christodoulou, współpracowali w przeszłości z putinowskim dygnitarzem Kiriłłem Dmitriewem.

Dmitriew opiekuje się zagranicznymi inwestycjami Kremla. Służył też za pośrednika między Putinem, a ludźmi Trumpa. Korzystał przy tym z pomocy Andrieja Skocza – kolejnego rosyjskiego oligarchy, który podobnie jak Fridman należy do tzw. mafii sołncewskiej.

Mafia sołncewska to największa postsowiecka organizacja przestępcza, stworzona przez sowiecki, później rosyjski wywiad wojskowy GRU.  Członkowie mafii sołncewskiej związani z Andriejem Skoczem mieli swój udział w organizacji afery taśmowej z 2014 r.

Więcej o tej sieci powiązań można przeczytać w książce “Morawiecki i jego tajemnice“. Dzięki decyzji sądu wciąż ją znajdziecie na półkach!

Tomasz Piątek

Informacje o autorze

Pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Laureat Nagrody Wolności Prasy 2017 przyznawanej przez światową organizację Reporterzy Bez Granic, Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów 2018 przyznawanej przez lipską Fundację Mediów, Nagrody Bestsellery Empiku 2017 i Nagrody Mediatory 2017. Autor 21 książek, w tym bestsellerów "Macierewicz i jego tajemnice" (250 tys. egz.), "Macierewicz. Jak to się stało" oraz "Morawiecki i jego tajemnice". Ukończył językoznawstwo na Uniwersytecie Mediolańskim. Współpracował m.in. z "Polityką", RMF FM, Krytyką Polityczną, "Gazetą Wyborczą" i włoskim dziennikiem "La Stampa". Jest stałym współpracownikiem TOK FM. Mieszka w Warszawie. Należy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.