W prawyborach prezydenta RP zorganizowanych przez Konfederację wystartuje Magdalena Ziętek-Wielomska. Jej mężem i współpracownikiem jest Adam Wielomski, który wzywa do przyjaźni z Władimirem Putinem. Bo Putin pomógłby polskiej prawicy wsadzić opozycję do więzienia…

Tomasz Piątek

– Magdalena Ziętek-Wielomska twierdzi publicznie, że Rosja jest bardziej europejska niż… Europa;
– jej mąż i współpracownik Adam Wielomski głośno chwali rosyjskiego dyktatora Władimira Putina jako… zaporę dla Szatana.
– Wielomski utrzymuje kontakty z Konradem Rękasem, wiceszefem jawnie prokremlowskiej partii Zmiana;
w 2013 r. Wielomski prosił Rękasa o… miejsce w kolaboracyjnym rządzie, który Rosjanie mieliby stworzyć w Polsce po zbrojnym zajęciu naszego kraju!

Konfederacja zaprezentowała dziewięcioro kandydatów na prezydenta RP, którzy wystartują w partyjnych prawyborach. Są wśród nich:
Janusz Korwin-Mikke, który głosi, że prezydentem Polski powinien być… Putin;
Grzegorz Braun, który wychwala carską Rosję i potępia Zachód w swojej książce „System. Od Lenina do Putina” oraz utrzymuje kontakty z Leonidem Swiridowem (kremlowski propagandysta wydalony z Polski w związku z podejrzeniem o szpiegostwo);
Krzysztof Bosak, którego brat Marcin pracuje dla kremlowskiego oligarchy Olega Bojki (właściciel pożyczkowej firmy Vivus);
Paweł Skutecki, związany z ruchem antyszczepionkowym, wspieranym przez Kreml.
Jedyną kobietą w tym gronie jest Magdalena Ziętek-Wielomska, którą tygodnik „Do Rzeczy” przedstawia jako „prawnika, filozofa, publicystkę, autorkę książek naukowych”.
Jaką publicystykę uprawia Ziętek-Wielomska? Oto przykładowy cytat: „…polscy katolicy (…) ciągle są niemalże ślepo wpatrzeni w Zachód (…) kiedy chodzi o kwestię wyboru naszych ‘sojuszników’, włącza się w Polakach ślepa rusofobia i równie ślepe zapatrzenie w Zachód. Putin to ‘barbarzyńca’, a zachodni przywódcy nagle okazują się być przedstawicielami ‘cywilizacji’. Polacy zapomnieli już nauki Jana Pawła II, który ciągle wskazywał na zagrożenie ze strony cywilizacji śmierci (…) Europa Zachodnia jest cywilizacją śmierci i kropka! (…) Coraz większym wyjątkiem w tej ogólnej tendencji jest Rosja, która powoli staje się bardziej ‘europejska’, niż pozostała część kontynentu, z Polską włącznie. Rosja nigdy nie stanie się umiłowaną w naszym środowisku cywilizacją łacińską, ale bezsprzecznie bliżej niej stoi, niż barbarzyńska Anglia, Skandynawia czy Niemcy”.
Cytat pochodzi z artykułu pt. „Rozmowy małżeńskie: Alfie Evans” opublikowanego przez serwis internetowy BumerangMedia. Tekst ma formę dialogu Magdaleny Ziętek-Wielomskiej z jej mężem, Adamem Wielomskim. Mąż przyklaskuje żonie i ujmuje się za Putinem jako ofiarą ataków „postępowego świata”.
Kim jest Adam Wielomski? To:
– wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach;
– prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego;
– autor portalu Konserwatyzm.pl, gdzie publikuje również Konrad Rękas, wiceprzewodniczący prokremlowskiej partii Zmiana (założonej przez Mateusza Piskorskiego, oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin).
Portal Konserwatyzm promował wspólną działalność Magdaleny Ziętek-Wielomskiej i Adama Wielomskiego (np. antyniemiecką i antylewicową konferencję „Niemcy wobec socjalizmu narodowego i demokratycznego”, którą małżonkowie mieli przeprowadzić w warszawskim… Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ).
Co jeszcze robi Adam Wielomski, mąż i współpracownik konfederackiej kandydatki na prezydenta?
Wielomski jako autor portalu Konserwatyzm.pl wychwala Władimira Putina, określając go słowem „katechon” (to teologiczne określenie oznacza niezłomnego obrońcę porządku, zaporę dla Szatana).
Na łamach ultraprawicowej gazety „Najwyższy Czas” Adam Wielomski ubolewał nad tym, że część polskiej prawicy nienawidzi Putina, chociaż jest on jej naturalnym sojusznikiem. Przecież Putin pomógłby jej skasować wolne wybory w Polsce i zamknąć demokratyczną opozycję w więzieniu – co Wielomski postuluje.
W mediach społecznościowych Adam Wielomski z zapałem chwali teksty wspomnianego wyżej Konrada Rękasa z prokremlowskiej partii Zmiana. Jego też nazywa „katechonem”.
Obaj panowie utrzymują jeszcze bliższe relacje. W 2014 r. nagłośniła je Wirtualna Polska.
Oto, co Adam Wielomski i Konrad Rękas pisali do siebie na Facebooku we wrześniu 2013 r. – gdy dowiedzieli się, że Putin przygotowuje napaść na Ukrainę.
Wielomski: „Jeśli (…) Rosjanie zaatakują Polskę, to zawczasu zgłaszam mój akces do kolaboranckiego rządu, na czele którego będzie stał Konrad Rękas”.
Rękas: „Nasi idą 🙂 (…) Niestety na razie interweniować mają tylko na Ukrainie. Na NATO jeszcze przyjdzie czas 🙂”.
Nasi idą… Czy ewentualna prezydentura Magdaleny Ziętek-Wielomskiej miałaby utorować drogę „kolaboranckiemu rządowi”?

Tomasz Piątek

Przeczytałaś/przeczytałeś ten artykuł za darmo.
I bardzo dobrze! Znajomość kluczowych faktów to Twoje święte prawo.
Jeśli chcesz je poznawać przez następne lata, wesprzyj nas!
Obejmij Patronat nad portalem Arbinfo.
W tym celu kliknij tutaj: 
https://patronite.pl/TomaszPi%C4%85tek
Serdecznie dziękujemy!

Źródła:

https://arbinfo.pl/pis-mnie-prosil-zebym-pozdrowil-putina-macierewicz-wisial-na-moim-telefonie-pomagalem-beacie-mazurek-mowi-konrad-rekas-wiceszef-prokremlowskiej-partii-zmiana/

https://www.dorzeczy.pl/kraj/120798/konfederacja-prezentuje-kandydatow-w-prawyborach-prezydenckich-jest-ich-az-dziewiecioro.html

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/korwin-mikke-putin-prezydentem-polski-aa-oKAG-BoHQ-P1YK.html

https://dorzeczy.pl/kraj/63817/Putin-prezydentem-Polski-Korwin-Mikke-Osiaga-niemale-sukcesy.html

https://arbinfo.pl/antykremlowska-ksiazka-brauna-autor-chwali-carska-rosje-i-stalina-a-smolensk-to-robota-amerykanow-ktorzy-chcieli-uderzyc-w-putina/

Tomasz Piątek, „Morawiecki i jego tajemnice”, Arbitror 2018

https://www.bumerangmedia.com/2018/04/rozmowy-mazenskie-alfie-evans.html

https://konserwatyzm.pl/magdalena-zietek-wielomska-i-adam-wielomski-niemcy-wobec-socjalizmu-narodowego-i-demokratycznego/

http://konserwatyzm.pl/artykul/3868/dlaczego-uwazam-putina-za-rosyjskiego-katechona/

http://nczas.com/publicystyka/wyobrazmy-sobie-ze-wladze-w-polsce-zdobyla-autentyczna-prawica/

https://wiadomosci.wp.pl/rosyjscy-nacjonalisci-na-ukrainie-pozyteczni-idioci-kremla-czy-symbol-zmian-w-rosji-6031559508951681a

http://wyborcza.pl/7,75968,21026998,macierewicz-i-rosyjski-lacznik-wykrety-przestaja-wystarczac.html

Tomasz Piątek, „Macierewicz i jego tajemnice”, Arbitror 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o autorze

Pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Laureat Nagrody Wolności Prasy 2017 przyznawanej przez światową organizację Reporterzy Bez Granic, Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów 2018 przyznawanej przez lipską Fundację Mediów, Nagrody Bestsellery Empiku 2017 i Nagrody Mediatory 2017. Autor 21 książek, w tym bestsellerów "Macierewicz i jego tajemnice" (250 tys. egz.), "Macierewicz. Jak to się stało" oraz "Morawiecki i jego tajemnice". Ukończył językoznawstwo na Uniwersytecie Mediolańskim. Współpracował m.in. z "Polityką", RMF FM, Krytyką Polityczną, "Gazetą Wyborczą" i włoskim dziennikiem "La Stampa". Jest stałym współpracownikiem TOK FM. Mieszka w Warszawie. Należy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.