Deputowany Bundestagu z ramienia partii Zielonych, Manuel Sarrazin, wygłosił przemówienie o zwolennikach Kremla w Niemczech i Polsce. Przypomniał m.in. działalność oskarżonego o szpiegostwo Mateusza Piskorskiego, założyciela jawnie proputinowskiej partii Zmiana. W tej działalności Piskorskiego brał udział zastępca Antoniego Macierewicza, były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.  

Sarrazin przypomniał też:

– o próbie podpalenia ośrodka kulturalnego mniejszości węgierskiej na Ukrainie przez polskich prokremlowskich prowokatorów z organizacji Falanga;

– o związkach tych podpalaczy z politykami niemieckiej prokremlowskiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD).

Zwracając się do deputowanych AfD, Sarrazin powiedział m.in.:

Macie w waszym klubie parlamentarnym deputowanego, który do niedawna zatrudniał pracownika oskarżanego teraz o związek z atakiem na ośrodek społeczności węgierskiej na Ukrainie.

Ten współpracownik waszego deputowanego był też redaktorem naczelnym internetowego magazynu, który jest finansowany przez rosyjskiego oligarchę – bliskiego nie tylko Aleksandrowi Duginowi /główny ideolog-geopolityk Kremla – red./, ale też finansiście kojarzonemu z agresją na Donbas.

Ta osoba założyła także organizację razem z polskim nacjonalistą-narodowym socjalistą /Piskorski -red./. Ten zaś nie tylko został zamknięty w Polsce za szpiegostwo, ale również współtworzył ośrodek prowadzący tzw. wyborcze misje obserwacyjne. W ten sposób nadawał pozór legalności sfałszowanym “wyborom” /m.in. w Rosji/.

Zastanawiam się więc, czy AfD jako Alternatywa dla Niemiec faktycznie prowadzi politykę zagraniczną w interesie Niemiec – czy też prowadzi politykę zagraniczną nie w interesie Niemiec, a w interesie Kremla“.We wspomnianych przez Sarrazina “misjach wyborczych Piskorskiego” uczestniczył Bartosz Kownacki, późniejszy zastępca Macierewicza jako ministra obrony.

Piskorski wysłał Kownackiego do Rosji jako “niezależnego obserwatora” wyborów prezydenckich.

Wygrał w nich oczywiście Putin. Po powrocie Kownacki twierdził, że pod pewnymi względami wybory w Rosji są bardziej demokratyczne niż w Polsce.

Kownacki już nie jest wiceministrem obrony. Wyrzucono go z rządu razem z Macierewiczem. Nadal jednak jest posłem PiS. O jego powiązaniach pisali: Konrad Schuller, Grzegorz Rzeczkowski i Jakub Woroncow.

Tomasz Piątek

 

Informacje o autorze

Pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Laureat Nagrody Wolności Prasy 2017 przyznawanej przez światową organizację Reporterzy Bez Granic, Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów 2018 przyznawanej przez lipską Fundację Mediów, Nagrody Bestsellery Empiku 2017 i Nagrody Mediatory 2017. Autor 21 książek, w tym bestsellerów "Macierewicz i jego tajemnice" (250 tys. egz.), "Macierewicz. Jak to się stało" oraz "Morawiecki i jego tajemnice". Ukończył językoznawstwo na Uniwersytecie Mediolańskim. Współpracował m.in. z "Polityką", RMF FM, Krytyką Polityczną, "Gazetą Wyborczą" i włoskim dziennikiem "La Stampa". Jest stałym współpracownikiem TOK FM. Mieszka w Warszawie. Należy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.