Bezprawnie, wbrew postanowieniu Naczelnego Sądu Administracyjnego prezydent Andrzej Duda powołał do Sądu Najwyższego przedstawiciela globalnej sekty TFP. Sekta ta została potępiona m.in. przez… katolickich biskupów Brazylii.

W związku z decyzją prezydenta Dudy, nowym sędzią SN zostanie Aleksander Stępkowski, który założył w Polsce słynną organizację Ordo Iuris.

Organizacja ta stanowi jedną z polskich fasad sekty TFP.

Sekta TFP (pełna nazwa Tradicao Familia e Propriedade, po polsku Tradycja Rodzina Własność) wywodzi się z Brazylii. Działa w wielu krajach świata pod różnymi fasadami. Jej głównym celem jest… likwidacja nowoczesności i powrót do wartości średniowiecznych. Członkowie sekty oddają boską cześć swemu założycielowi, nieżyjącemu brazylijskiemu prawnikowi o nazwisku Plinio Correa de Oliveira. Twierdzą, że są w łączności z jego duchem.

Już w latach 80. sekta została potępiona przez katolickich biskupów Brazylii. Z jakichś przyczyn w Polsce uchodzi za organizację katolicką. To szokujące – tym bardziej, że jej członków podejrzewano o przygotowywanie zamachu na Jana Pawła II.

Załączam szczegółowo udokumentowane artykuły na temat sekty i jej działalności.

Tomasz Piątek

Ordo Iuris i brazylijska sekta. Kim są obrońcy życia od samego poczęcia?

Wino w przymierzu z Maryją. Czyli Waszczykowski i sekta z Brazylii

Ordo Iuris: Sekta z Brazylii i dygnitarze Putina

TFP i książęta Hitlera

Organizacji antyaborcyjnych przybywa w Polsce i na świecie

Rafalska i Ordo Iuris według wzorca z Kremla

Informacje o autorze

Pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Laureat Nagrody Wolności Prasy 2017 przyznawanej przez światową organizację Reporterzy Bez Granic, Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów 2018 przyznawanej przez lipską Fundację Mediów, Nagrody Bestsellery Empiku 2017 i Nagrody Mediatory 2017. Autor 21 książek, w tym bestsellerów "Macierewicz i jego tajemnice" (250 tys. egz.), "Macierewicz. Jak to się stało" oraz "Morawiecki i jego tajemnice". Ukończył językoznawstwo na Uniwersytecie Mediolańskim. Współpracował m.in. z "Polityką", RMF FM, Krytyką Polityczną, "Gazetą Wyborczą" i włoskim dziennikiem "La Stampa". Jest stałym współpracownikiem TOK FM. Mieszka w Warszawie. Należy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.