Słynny rządowy hejter sędziów, niedawno zdymisjonowany wiceminister Łukasz Piebiak regularnie zamieszczał treści rosyjskiej propagandy na swoim profilu FB. Napadał na Unię Europejską i Ukrainę. Cytował antyukraiński portal Kresy.pl (ten sam, który wychwalał napaść Putina na Ukrainę).

A gdy podobne treści na profilu Piebiaka zamieszczali znajomi – on ich nie usuwał. Ani treści, ani tym bardziej znajomych. Profil wiceministra Piebiaka bywał tablicą ogłoszeń dla ukrainofobów, antyzachodnich nacjonalistów, antyszczepionkowców…

Cóż, Łukasz Piebiak jest człowiekiem obytym, w przeszłości współpracował m.in. z Bankiem Światowym. Od dawna musi wiedzieć, że propaganda antyeuropejska, antyukraińska i antyszczepionkowa stanowi narzędzie Kremla.

Powinien też wiedzieć, że słynna organizacja Ordo Iuris, która zwalcza prawa kobiet i osób LGBT, czerpie swe wzorce z Moskwy i ma powiązania z kremlowskim oligarchą Władimirem Jakuninem.

Mimo to, na swoim profilu Piebiak wielokrotnie reklamował Ordo Iuris.

Szczególnym przypadkiem jest nowojorski Gatestone Institute, którego treści Piebiak udostępnił już w 2014 r. (a tolerował je na swoim profilu i później).

Gatestone Institute to antymuzułmańska organizacja, której eksperci niekiedy publikują artykuły “krytyczne” wobec Putina.

Równocześnie jednak eksperci organizacji pojawiają się w propagandowych mediach Kremla (RT i Sputnik). Nienawistnymi treściami wyprodukowanymi przez Gatestone Institute posługują się trolle Putina (więcej).

Warto odnotować, że prowadzona przez Piebiaka nagonka na sędziów również odbywała się według rosyjskich wzorów (więcej).

Załączam link do profilu Łukasza Piebiaka i kilka przykładowych screenów (zarchiwizowałem więcej).

Jak również linki dotyczące organizacji i treści, które Piebiak promował lub tolerował na swoim profilu.

Tomasz Piątek

https://www.facebook.com/l.piebiak

http://wyborcza.pl/7,75968,21605548,ordo-iuris-sekta-z-brazylii-i-dygnitarze-putina.html?fbclid=IwAR2QUT8SiQINadDD8e3CP_DfOZLAUcpOANN6YywwB9hhvoBL5dKy3JKZcRM

https://oko.press/rafalska-i-ordo-iuris-wedlug-wzorca-z-kremla/?fbclid=IwAR31SM1cqIrjnCNUMWpYbfJWQiJuN40OYdLMwiTYcjm6AzcGNh3DH18sezs

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-45294192?fbclid=IwAR3A4V9znbW5nqikpiMOnLzHLyctOTIdWMHuss03jo2zI3EajB5PQCfdEe0

https://www.theguardian.com/society/2018/aug/23/russian-trolls-spread-vaccine-misinformation-on-twitter?fbclid=IwAR1PQVywpa3JES0elD-zq3Dcz9OwQR4uy7dCkUkmuaIufR8B9ncsiP9NWLw

http://wyborcza.pl/1,75968,20287758,macierewicz-i-chwalcy-putina-wciaz-wychodza-na-jaw-nowe-powiazania.html?fbclid=IwAR18Xw5ShsLVWrZkimSSIa1u-hktvP-LiNT5x9weTJY3j8I2k22PQcC1OR4

 

 

Informacje o autorze

Pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Laureat Nagrody Wolności Prasy 2017 przyznawanej przez światową organizację Reporterzy Bez Granic, Nagrody Wolności i Przyszłości Mediów 2018 przyznawanej przez lipską Fundację Mediów, Nagrody Bestsellery Empiku 2017 i Nagrody Mediatory 2017. Autor 21 książek, w tym bestsellerów "Macierewicz i jego tajemnice" (250 tys. egz.), "Macierewicz. Jak to się stało" oraz "Morawiecki i jego tajemnice". Ukończył językoznawstwo na Uniwersytecie Mediolańskim. Współpracował m.in. z "Polityką", RMF FM, Krytyką Polityczną, "Gazetą Wyborczą" i włoskim dziennikiem "La Stampa". Jest stałym współpracownikiem TOK FM. Mieszka w Warszawie. Należy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.